Zbliża się lato, a wraz z latem także kolejna edycja Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Przez kilkanaście najbliższych tygodni atrakcji w Gnieźnie nie zabraknie. Już 14 czerwca na placu św. Wojciecha usłyszymy Shakin'a Dudiego.

Pod pseudonimem Shakin' Dudi kryje się Irek Dudek - jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich muzyków bluesowych, twórca i dyrektor legendarnego festiwalu Rawa Blues. Jako Shakin' Dudi  gra jednak bardziej w stylu neo-swingowym i rock'n'rollowym. Projekt ten realizował w latach 1984 - 1987, a jego piosenki miały charakter pastiszu i opisywały realia PRLu i jego społeczeństwa. Przetrwały też PRL i całkiem dobrze radziły sobie także w nowej rzeczywistości - wciąż były chętnie słuchane, aż w końcu w roku 1999 Shakin' Dudi powrócił.

Shakin' Dudi zagra dla nas w czwartek, 14 czerwca, na placu św. Wojciecha, gdzie znajdować się będzie ponownie Miejska Strefa Kibica. Jego koncert zaplanowany jest na godz. 20.00 - po zakończeniu meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. Niewątpliwie usłyszymy w jego trakcie takie przeboje, jak "Au sza la la la", "Za 10 minut 13.00" czy "Och, Ziuta!" Będzie to pierwszy z pięciu dużych koncertów tego lata. Podczas Dni Gniezna (13/14 lipca) usłyszymy zespół Enej oraz Natalię Nykiel. Na zakończenie festiwalu (1/2 września) zaśpiewają zaś dla nas: O.S.T.R. i Grzegorz Hyży. (maw)