W niedzielę w hali gnieźnieńskiego GOSiRu odbył się charytatywny turniej piłki ręcznej. W ten sposób „Szczypiorniak” Gniezno zbiera pieniądze na leczenie i rehabilitację jednego ze swoich zawodników, Huberta Nowaka, który w styczniu uległ poważnemu wypadkowi.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 14 zespołów. "Drużyny były głównie z Wielkopolski, ale pojawiła się także drużyna z woj. Łódzkiego, która przejechała ponad 200 kilometrów. Jestem bardzo szczęśliwy, że Hubert znajduje takich przyjaciół nawet poza naszym regionem. To jest naprawdę niesamowite” – mówi prezes gnieźnieńskich „Wilków”, Filip Chrzanowski. W zmaganiach udział wzięły zarówno drużyny trenujące na co dzień i biorące udział w regularnych rozgrywkach, jak i takie, które „skrzyknęły się” specjalnie na ten turniej, aby pomóc Hubertowi. "Przyjechali do nas zarówno amatorzy, jak i zawodnicy grający nawet w I lidze. Jestem bardzo szczęśliwy, że tyle osób się zaangażowało w pomoc naszemu koledze” – podsumowuje F. Chrzanowski.

Kilkugodzinne zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny Green Team. Drugie miejsce wywalczyła drużyna KSW Biała Mewa. Trzecie natomiast Grunwald GBO. Puchary wręczyła starosta Beata Tarczyńska. Przyznano też nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem okazał się Wojciech Dziekański z KSW Biała Mewa, dla którego jednak finałowy mecz skończył się pechowo, kontuzją kolana. Najlepszymi rozgrywającymi byli: Daniel Bartłmiejczyk, Katarzyna Tomaszewska i Martyna Rachela. Nagroda dla najlepszego kołowego przypadła w udziale Jakubowi Pochopieniowi. Najlepszymi skrzydłowymi byli: Oliwier Gaweł (lewe skrzydło) i Jakub Zdanek (prawe skrzydło). Wręczono też nagrodę dla najmłodszego zawodnika, którym był Kacper Ostrowski.

Największym sukcesem była jednak kwota, jaką udało się uzbierać dla Huberta Nowaka. Jest to 7.858,93 zł. Każda z uczestniczących w turnieju drużyn wpłaciła po 150 zł wpisowego. Ponadto w przerwach pomiędzy meczami odbywała się aukcja, podczas której można było nabyć m.in. piłki, koszulki z autografami zawodników ligowych drużyn piłki ręcznej czy też możliwość wykonania rzutu do bramki bronionej przez prezydenta miasta, Tomasza Budasza. Ten wynik turnieju jest niewątpliwie największym, chociaż nietypowym, sukcesem naszych szczypiornistów w tym sezonie. (maw)