W najbliższą niedzielę nad jeziorem w Kłecku odbędą się zawody w żużlu na lodzie. Początek o godzinie 13.00. Zawodnicy walczyć będą o puchary fundowane przez Burmistrza Gminy Kłecko Adama Serwatkę. Dziś poznaliśmy oficjalną listę startową – wśród uczestników między innymi bardzo dobrze znany w Gnieźnie, były zawodnik gnieźnieńskiego Startu Wojciech Lisiecki. Stawkę uzupełnią amatorzy z Gniezna, Bydgoszczy oraz Torunia.

Organizatorzy szykują także niespodziankę w postaci gościa specjalnego, ale o szczegółach będą mogli przekonać się wszyscy ci, którzy w niedzielne popołudnie pojawią się w Kłecku.

Pełna lista startowa przedstawia się następująco:
1. Wojciech Lisiecki (Olimpia Niewolno)
2. Krzysztof Urban (Old Boys Bydgoszcz)
3. Romuald Lisiecki (Olimpia Niewolno)
4. Dawid Wiwatowski (Gabo Toruń)
5. Rafał Romaniak (Ginger Team)
6. Mariusz Kabaciński (AKŻ Waleczne Orły Gniezno)
7. Błażej Skrzeszewski (AKŻ Waleczne Orły Gniezno)
8. Michał Bartoszak (Old Boys Bydgoszcz)
9. Sławomir Zobel (Ginger Team)
10.
11. Mirosław Błażejewicz (Gabo Toruń)
12. Przemysław Nowak (AKŻ Waleczne Orły Gniezno)
13.

Wyścigi odbywać się będą w trzyosobowym zestawieniu. Na zasadniczą część składa się trzynaście biegów. Organizatorzy przygotowali dla kibiców programy zawodów, które ułatwią śledzenie rywalizacji. Przypomnijmy, że na miejscu turnieju dostępne będzie stoisko gastronomiczne serwujące gorącą herbatę, popcorn oraz kiełbaskę z grilla. Nie zabraknie klubowej maskotki GTM Start Gniezno, popularnego Orzełka oraz motocykla żużlowego do pamiątkowych zdjęć. W próbnych jazdach na lodzie zaprezentuje się ośmiolatek na motocyklu typu pitbike.

Wydarzenie na FacebookuSpeedway na lodzie // Puchar Burmistrza Gminy Kłecko // 4.03