Po raz drugi przyjadą do Grodu Lecha najlepsze "food-trucki" - czyli swego rodzaju "mobilne restauracje" - z całej Polski, by zaproponować nam doskonałe jedzenie. Już w najbliższy weekend odbędzie się bowiem II Festiwal Smaków Food-Trucków. Jak zapowiadają organizatorzy będzie ich około 20. Tym razem staną one na gnieźnieńskim Rynku.

Będziemy tam mieli okazję zjeść nie tylko przeróżne odmiany hamburgerów, ale także m.in. posmakować chińskich pierożków dim sum, meksykańskiego burrito, węgierskiego langosze, popularną na Bliskim Wschodzie i w Azji koftę, arabskie falafele i wiele innych dań. Będzie to więc swego rodzaju kulinarna podróż dookoła świata.

"Celem festiwalu jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania" - czytamy na stronie festiwalu.

Oprócz jedzenia - które jest rzecz jasna główną atrakcją - przygotowano także i dodatkowe przyjemności. Będzie więc strefa zabaw dla dzieci oraz strefa chill-outu, gdzie po posiłku będzie można spocząć na leżaku, posłuchać muzyki lub wziąć udział w konkursie. Odbędą się także zawody kulinarne oraz gra terenowa z nagrodami. (maw)