Niemałe zamieszanie wystąpiło w poniedziałkowe południe na ul. Chrobrego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Mieszka I. Deptak został zablokowany przez wozy straży pożarnej – dwa samochody gaśnicze i autodrabinę. Strażacy też nie przepuszczali pieszych północną stroną ulicy.

Ich działania skoncentrowane były wokół jednego ze znajdujących się tam pomieszczeń sklepowych – aktualnie będącym w remoncie. W pobliżu zgromadziła się spora grupka gapiów. Powodem zamieszania było podejrzenie wystąpienia czadu. Na szczęście – jak dowiedzieliśmy się od dowodzącego akcją – czad się nie pojawił, nie wystąpiło żadne zagrożenie. Powodem akcji była tzw. „cofka” z pieca, która spowodowała nieprzyjemny zapach w budynku, który zaniepokoił przebywające tam osoby. Starczyło wywietrzyć pomieszczenia.

To niewątpliwie bardzo dobrze, że mieszkańcy są czujni. Przypomnieć jednak warto, że tlenek węgla – potocznie zwany czadem - jest gazem bezwonnym i niewidocznym. Dlatego bardzo ważne jest, by zachowywać czujność, a najlepiej wyposażyć mieszkania i sklepy – tam, gdzie użytkowane są piece węglowe lub gazowe – w specjalne czujniki. Nie kosztują one wiele, a mogą ocalić zdrowie i życie. (maw)