Rozgrywki Nice 1 Ligi Żużlowej wkraczają w decydującą fazę. W najbliższy weekend rozpoczyna się runda finałowa. W półfinale zespół Car Gwarant Startu zmierzy się na własnym torze z ROW Rybnik. Mecz zaplanowany został na niedzielę, a jego rozpoczęcie o godzinie 14.30. “Pierwszy cel na ten sezon został już osiągnięty, ale my nadal stawiamy sobie poprzeczkę wysoko” – mówi menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski.

Po awansie do Nice 1LŻ zespół z Gniezna skazywany był na ciężki bój o utrzymanie tymczasem ekipa Car Gwarant Startu sprawiła jedną z większych niespodzianek tego sezonu zapewniając sobie udział w rundzie finałowej i rywalizację w czołowej czwórce. “Chcemy wygrać czekający nas dwumecz z Rybnikiem. Zapewniam, że jako drużyna damy z siebie wszystko, aby awansować do finału rozgrywek w pierwszej lidze.” – zapowiada R.Wojciechowski.

W środę odbędzie się pierwszy z przedmeczowych treningów. W zajęciach na torze weźmie udział część krajowej kadry Car Gwarant Startu Gniezno (m.in. Adrian Gała oraz Mirosław Jabłoński) i szkółka żużlowa. Marcin Nowak tego dnia zadebiutuje w rozgrywkach ligi duńskiej – oglądać będziemy go w barwach Team Fjelsted. 

Kolejny z treningów przewidziany jest na piątek. “Tego dnia do Gniezna przyjadą między innymi Eduard Krcmar oraz Marcin Nowak” – informuje R.Wojciechowski. “To zawodnicy, którzy ostatnio nie reprezentowali naszych barw w spotkaniach ligowych, ale oczywiście są częścią zespołu i biorę ich pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze półfinałowe z Rybnikiem” – dodaje. Wśród trenujących będzie także Damian Stalkowski, który również czeka w kolejce do ligowego zestawienia czerwono-czarnych. W Gnieźnie zabraknie z kolei Szwedów. “Oliver Berntzon ma w sobotę zawody w Danii. W Brovst weźmie udział w Mistrzostwach Europy Par. Na pewno będzie dobrze przygotowany na niedzielę” – przekonuje menadżer Car Gwarant Startu Gniezno

Oba treningi – w środę oraz w piątek – rozpoczną się o godzinie 15.00. Kibiców chcących śledzić ich przebieg zapraszamy na sektor C stadionu przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie.

Mecz Car Gwarant Start Gniezno – ROW Rybnik w niedzielę, 2 września. Początek o godzinie 14.30. Na to spotkanie nie obowiązują karnety. Trwa sprzedaż wejściówek, które nabyć można w sklepach odzieżowych Manekin oraz w sekretariacie GTM Start Gniezno. W sobotę czynna będzie jedna z kas na stadionie (w godzinach 10.00 – 15.00). Ponadto bilety cały czas dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com. Ceny: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, dziecięcy 10 zł. Programy dostępne będą już w sobotę w cenie 10 zł.