Tuż po zakończeniu pojedynku finałowego na torach II ligi w sezonie 2017 padła deklaracja o dodatkowej nagrodzie dla żużlowców gnieźnieńskiego Startu za wywalczony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Przypomnijmy, że stało się to po wygranej w dwumeczu nad zespołem Speed Car Motoru Lublin. Obietnica wspólnego wyjazdu została zrealizowana – zawodnicy z pamiętnego spotkania przebywają obecnie na Lanzarote, jednej z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.W pełni zasłużona 
nagroda za awans to bardzo dobra forma integracji całej grupy. Zawodnicy, którzy za kilkanaście dni wyjadą na tor, czas na Wyspach Kanaryjskich spędzają bardzo aktywnie i realizują indywidualne programy treningowe. Znajdują też czas na wspólne zajęcia m.in.jazdę na rowerach, bieganie, pływanie i zajęcia na siłowni. W poniedziałek żużlowcy wybrali się na wycieczkę rowerową na szczyt wulkanu (w sumie pokonali tego dnia 92 km i 1700 m przewyższenia w terenie). Na czwartek zaplanowano udział zawodników w wyścigach na torze cartingowym.

Wyjazd spotkał się z pełnym zrozumieniem nowych nabytków czerwono-czarnych. Zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w zimowej przerwie zgodnie rozumieją, że wyjazd to nagroda za sezon 2017, a ich nieobecność nie wpłynie negatywnie na atmosferę w zespole, Przedsezonowy wyjazd potrwa do soboty i należy dodać, że była to forma nagrody od prywatnego sponsora i nie obciąża ona budżetu klubu.

Następnie żużlowcy powrócą do swoich warsztatów, gdzie kończą się przygotowania sprzętowe. Część z kadry Car Gwarant Startu Gniezno mogłaby wyjechać na tor już w tej chwili, pozostali uzupełniają drobne detale. Pozostaje tylko oczekiwać na poprawę warunków pogodowych, które umożliwią odbycie pierwszych treningów oraz zaplanowanych przez sztab szkoleniowy drużyny spotkań kontrolnych.