Drużyna Car Gwarant Startu Gniezno rozpoczyna przygotowania do niedzielnego spotkania ze Speed Car Motorem Lublin. Nasi seniorzy dziś biorą udział w eliminacjach Złotego Kasku. Jutro (środa) trening przy W25 – początek o godzinie 15.00. W Polsce przebywa już Oliver Berntzon.

"Szwed weźmie oczywiście udział w środowym treningu drużyny” – informuje Rafael Wojciechowski, który podkreśla, że Oliver jak i Kim Nilsson są cały czas z drużyną – mimo braku powołania na mecz z Lokomotiv Daugavpils obaj przesyłali słowa wsparcia swoim kolegom z zespołu. Warto dodać, że Kim intensywnie trenuje w Szwecji.

Zdaniem menadżera Car Gwarant Startu reprezentanci Trzech Koron muszą jeszcze poczekać na występy w polskiej lidze. “Kim oraz Oliver nie są jeszcze w takiej dyspozycji, która pozwalałaby na skuteczną rywalizację o miejsce w składzie i walkę o punkty w ligowym zestawieniu. W mojej ocenie potrzeba im jeszcze kilka treningów. Najwcześniej mogą być gotowi dopiero w przyszłym tygodniu.” – dodaje R.Wojciechowski.

Sztab szkoleniowy nie przekreśla Szwedów w kontekście występów w Nice 1 Lidze Żużlowej. Na niedzielny mecz ze Speed Car Motorem Lublin spodziewać się jednak należy zestawienia podobnego do tego, które oglądaliśmy w wygranej potyczce z Lokomotiv Daugavpils. Kierownictwo Car Gwarant Startu sprawdzi swoich podopiecznych w Poznaniu. “W piątkowym treningu punktowanym oglądać będziemy zwycięskie zestawienie z meczu z Łotyszami” – informuje R.Wojciechowski. “Do naszego zespołu dołączy młodzieżowiec Maksymilian Bogdanowicz” – kończy.

Przypomnijmy, że czerwono-czarni skorzystają z gościnności obiektu w Poznaniu, gdzie zmierzą się z drużyną Iveston PSŻ Poznań. Początek ścigania na Golęcinie w piątek o 16.30.